Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00

Previous slide
Next slide

oferowane aparaty ortodontyczne

autorska praktyka ortodontyczna

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, której głównym celem jest korygowanie wad zgryzu, szczękowo-twarzowych, a także poprawa zdrowia stawów skroniowo-żuchwowych. Zabiegi przeprowadza się u pacjentów zarówno ze wskazań estetycznych, jak i profilaktycznych. Doświadczony ortodonta dba o to, aby cały proces leczenia przebiegał w komfortowych dla pacjenta warunkach z najwyższą troską o zachowanie właściwych stosunków międzyzębowych, a także proporcji dolnego i środkowego odcinka twarzy i jej profilu. Co więcej, zabieg zakładania aparatu jest całkowicie bezbolesny.

Wskazaniami do skorzystania z usług ortodonty są m.in.:

 • krzywe zęby,
 • zgryz otwarty lub zamknięty,
 • nieprawidłowo ustawione zęby,
 • zgryz krzyżowy,
 • zgryz nożycowy,
 • zęby zbyt blisko siebie lub zbyt daleko od siebie.

W naszej interdyscyplinarnej klinice APO Zdrowie wykonujemy aparaty ortodontyczne dla dorosłych i dzieci, w tym:

 • ruchome,
 • łuku prostego,
 • bezligaturowe,
 • lingwalne,
 • nakładki ortodontyczne.

Właściwie dobrany aparat ortodontyczny nie tylko koryguje wady zgryzu, pomaga w leczeniu chorób dziąseł, ale również poprawia funkcję narządu żucia.
Zanim rozpocznie się kompleksowe leczenie, konieczne jest odpowiednie przygotowanie stomatologiczne. W związku z tym, pacjent musi spełniać szereg niezbędnych warunków, w tym:

 • posiadać dobry stan zdrowia ogólnego i brak przeciwwskazań do podjęcia leczenia ortodontycznego,
 • mieć odpowiednio dużo kości, które będą w stanie utrzymać aparat ortodontyczny,
 • mieć świadomość konieczności regularnego odbywania wizyt kontrolnych,
 • mieć motywację do dbania o prawidłową higienę jamy ustnej.

ortodoncja
cyfrowa

Jedną z najnowocześniejszych technik w ortodoncji jest technologia cyfrowa. Pozwala ona na szybsze i dokładniejsze planowanie i wykonywanie aparatów ortodontycznych. Opiera się na skanowaniu zębów 3D i tworzeniu cyfrowego modelu. Zaletami wykorzystania technologii cyfrowej jest po pierwsze, precyzyjne odwzorowanie budowy zębów, a po drugie, możliwość przeprowadzenia wirtualnej symulacji leczenia. W konsekwencji oznacza to nie tylko lepsze efekty, ale mniejszą liczbę wizyt w gabinecie.

APARATY
ORTODONTYCZNE
DLA DZIECI

Wczesne leczenie ortodontyczne dzieci polega na rozpoczęciu leczenia przed osiągnięciem przez dziecko pełnego dojrzewania kości szczęki i żuchwy. Celem tego rodzaju leczenia jest zapobieganie poważniejszym problemom ortodontycznym w przyszłości, a także poprawa estetyki i funkcji uzębienia. Wczesne leczenie ortodontyczne może obejmować zastosowanie aparatów ortodontycznych, zabiegi chirurgiczne oraz terapię wad wymowy.

Leczenie dzieci może być zalecane w następujących warunkach:

 • wady zgryzu: takie jak nagryz pionowy, przodozgryz, krzywe zęby, brak miejsca na zęby itp., mogą być leczone we wczesnym stadium, aby uniknąć poważniejszych problemów w przyszłości;
 • wady wymowy: nieprawidłowe artykulacje, mogą być leczone przy użyciu aparatów ortodontycznych, aby poprawić wymowę dziecka;
 • problemy z rozwojem szczęki i żuchwy: asymetria twarzy;
 • przodozgryz: leczenie pozwala na uniknięcie poważniejszych problemów z uzębieniem w przyszłości;
 • wczesne zabezpieczenie zębów mlecznych: ma to na celu utrzymanie odpowiedniej przestrzeni dla przyszłych zębów stałych.

Pamiętajmy, że w każdym przypadku, decyzja o rozpoczęciu wczesnego leczenia ortodontycznego powinna być podejmowana przez lekarza ortodontę po dokładnym zbadaniu i ocenie stanu zdrowia pacjenta.

ruchome aparaty ortodontyczne

Rodzaj aparatów ortodontycznych, które można zdejmować. Ruchome aparaty ortodontyczne mogą składać się z różnych elementów, takich jak elastyczne linki, sprężyny i zamki, które służą do przesuwania zębów w odpowiednie położenie. Stosowane najczęściej w okresie uzębienia mieszanego (7-10 rokiem żucia) lub po zakończeniu leczenia aparatem stałym (tzw. retencja) dla utrwalenia wyniku leczenia. Wymagają one częstej kontroli u ortodonty, aby upewnić się, że aparat jest prawidłowo dostosowany i że postęp leczenia jest zgodny z planem.

aparaty ortodontyczne
dla dorosłych

Linie uzębienia możemy zmienić w każdym wieku pod warunkiem, że dziąsła i struktura kości są zdrowe. Oferujemy szeroki wachlarz możliwości dostosowany do każdego wieku.

Leczenie ortodontyczne może radykalnie odmienić wizerunek i poprawić samoocenę. Pamiętajmy jednak, że nie tylko o uśmiech chodzi. Wady zgryzu maja negatywny wpływ na dziąsła, ubytki kostne, niewłaściwe ubytki szkliwa, bóle głowy i zaburzenia funkcji stawów szczękowo-żuchwowych. Mogą również spowodować pojawienie się próchnicy.

Podczas pierwszej wizyty otrzymają Państwo szczegółowe informacje na temat możliwości leczenia.

Nigdy nie jest za późno na piękny i zdrowy uśmiech!

nakładki
ortodontyczne

Nakładki ortodontyczne stanowią innowacyjne rozwiązanie z dziedziny stomatologii, umożliwiające skuteczną korektę wad zgryzu. Wykorzystując zaawansowaną technologię i wysokiej jakości materiały, te dyskretne nakładki gwarantują pacjentom komfort oraz estetyczne efekty leczenia. Podczas noszenia, nakładki ortodontyczne są niemalże niewidoczne dla osób z otoczenia. Delikatnie oddziałują na zęby, stopniowo korygując ich ułożenie w kierunku właściwej pozycji. Dzięki temu, pacjenci mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, bez konieczności korzystania z metalowych łuków ortodontycznych. Indywidualnie personalizowane nakładki wykonane z wytrzymałych i nietoksycznych materiałów, ułatwiają również utrzymanie higieny jamy ustnej. Można je swobodnie zdejmować podczas posiłków i czyszczenia zębów.

 

Każdy, kto decyduje się na leczenie ortodontyczne, musi mieć świadomość tego, jak ważna jest sprawa higieny. Oznacza to, że nieprawidłowa pielęgnacja zębów i dziąseł znacznie utrudnia nie tylko samo leczenie, ale także zwiększa ryzyko pojawienia się powikłań, w tym rozległej próchnicy i chorób przyzębia. Warto pamiętać o tym, że zła higiena prędzej, czy później będzie skutkowała utratą zębów.

Kluczowymi zasadami właściwej higieny jamy ustnej są:

 • szczotkowanie zębów po każdym posiłku (jeżeli jest to niemożliwe, warto przepłukać jamę ustną płynem antyseptycznym lub wodą),
 • używanie nici dentystycznych,
 • usuwanie resztek pokarmowych za pomocą irygatora,
 • używanie specjalnych szczoteczek ortodontycznych (w przypadku pacjentów, którzy mają stałe aparaty ortodontyczne).

Doświadczony ortodonta pomaga dopasować rodzaj aparatu ortodontycznego, uwzględniając rodzaj wady zgryzu, a także indywidualne wymagania pacjenta.

Dokładny koszt aparatu ortodontycznego uzależniony jest od wielu czynników. W związku z tym wycena jest wykonywana indywidualnie dla każdego pacjenta.  Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem podglądowym.